دانلود فونت فارسی استعداد نسخه جدید

ساخت وبلاگ
چکیده : لینک دانلود,:اشتراک گذاری: با نگاه عمیق‌تر به فونت, فارسی, و کیفیت خوانایی آن و اثر آن بر روی... با عنوان : دانلود فونت فارسی استعداد نسخه جدید بخوانید :
لینک دانلود,:دریافت - Download
اشتراک گذاری: Telegram twitter facebook googleplus

با نگاه عمیق‌تر به فونت, فارسی, و کیفیت خوانایی آن و اثر آن بر روی مخاطب ، ناچار باید بپذیریم که تایپوگرافی و حروف‌چینی یک متن به رعایت اصول و ضوابط طراحی قلم بیشتر نیازمند است تا مسائل طراحی گرافیک

فونت

زبان فونت شامل :

استفاده از قلم مناسب راحت خوانده شدن را به خواننده هدیه می‌کند و بی آن‌که خواننده حس کند که طراح در تنظیم حروف‌چینی هنرنمایی کرده است، محیط مناسبی برای خوانایی او ایجاد می‌شود.

فونت

استفاده از قلم مناسب در یک متن به‌ضرورت نظر دارد و نه به هنر. ما از خواندن بسیاری از متن‌ها لذت می‌بریم، بی آن‌که شیفتهٔ شکل خاص طراحی قلم بشویم، یا حتی ظرایف طراحی آن در ذهن ما حک شود. واقعیت این است که پس از گذشت سال‌ها از ورود کامپیوتر و حروف‌چینی دیجیتال، هنوز قلم‌های مناسب برای متن، همان قلم‌هایی هستند که الگوی طراحی آن‌ها خط نسخ بوده است، که شامل قلم‌های لوتوس، نازنین، میترا، بدر و چند قلم دیگر است که ضخامت مناسبی برای استفاده در سطرهای متوالی دارند.

فونت

اگرچه تنوع قلم در نرم‌افزارهای جدید, فارسی رو به افزایش است اما لازم به توجه است که در هر یک از این نرم‌افزارها فقط چهار یا پنج قلم مناسب برای متن می‌توان یافت. قلم‌هایی که با فرم‌های تزیینی، دست خط و یا فرم‌های خاص و آزاد طراحی شده‌اند، هیچ‌یک برای کاربرد در یک متن مناسب نیستند. فرم خاص حروف قلم‌های ذکرشده علاوه بر آن‌که برای خوانده شدن متن را دشوار می‌کند، از وقار و تشخص صورت بیرونی متن می‌کاهد. بنابراین لازم است گزینش نوع قلم متن با توجه به محتوا با جدیت و دقت نظر بیشتری انجام گیرد.

تایپ‌ فیس استعداد, مجموعه فونت ۵ وزنی سازگار با وب ، طراحی شده برای استفاده در متون بلند و منتشر شده تحت مجوز آزاد استبا تشکر از کمک‌های بی‌دریغ صابر راستی‌کردار و صالح سوزنچیو با سپاس از آرش میلانی برای رفع اشکالات فونت

...
نویسنده : خنجی بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 22 آذر 1397 ساعت: 13:04